• Press release
  • 13.02.23

Andreas i Pia dołączają do Rady Nadzorczej Momentum Leisure

Momentum Leisure, holendersko-polska firma posiadająca parki tematyczne w Europie Środkowej i Wschodniej, wzmocniła swoją Radę Nadzorczą o dwie znane osoby z branży parków rozrywki. Od 1 lutego br. Andreas Andersen i Pia Adlivankin pełnią funkcje członków Rady Nadzorczej.

Momentum Leisure w ciągu zaledwie pięciu lat stworzyło trzy parki tematyczne, takie jak flagowy park Majaland Kownaty, położony półtorej godziny jazdy od Berlina, Majaland Warszawa, który został otwarty w kwietniu 2022 r., oraz powstający Majaland Gdańsk. Firma planuje dalszą ekspansję w Europie Środkowej, tworząc kolejne siedem parków tematycznych i wodnych we współpracy z renomowanymi markami z branży.

Aby wspierać rozwój firmy i wyposażyć Radę Nadzorczą w członków posiadających międzynarodowe doświadczenie w branży, Momentum Leisure przedstawiło nowy skład Rady Nadzorczej 2 lutego podczas spotkania z inwestorami i interesariuszami. Do zespołu dołączyli Andreas Andersen i Pia Adlivankin, oboje są dyrektorami generalnymi wiodących parków rozrywki.

Andreas Veilstrup Andersen (1972, Dania) posiada wykształcenie prawnicze i finansowe. Przez ponad 20 lat pracował w branży parków rozrywki. Pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego renomowanych Ogrodów Tivoli w Kopenhadze, stolicy Danii. Obecnie jest dyrektorem generalnym i prezesem Grupy Liseberg w Szwecji, która zarządza najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Skandynawii. W latach 2017 i 2018 Andersen był Przewodniczącym Rady Dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Rozrywki i Atrakcji (IAAPA). Obecnie zajmuje kluczowe stanowiska zarządcze w Momentum Leisure, Farup Sommerland, LEGO House i Leo's Lekland Group.

Pia Adlivankin (1967, USA), posiadająca również obywatelstwo fińskie, ma bogate doświadczenie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Finlandii. Ukończyła School of Hotel Administration na Cornell University w Nowym Jorku oraz JOKO Helsinki School Of Economics Executive Education. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego i dyrektora zarządzającego parkiem rozrywki Linnanmäki, największego parku rozrywki w Finlandii. Park ten jest zarządzany przez Fundację Dnia Dziecka, której dochody corocznie wspierają działalność charytatywną na rzecz dzieci. Pia Adlivankin jest również prezesem Fińskiego Stowarzyszenia Parków Rozrywki oraz aktywnie uczestniczy w globalnych komitetach Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Rozrywki i Atrakcji (IAAPA). Od 2023 roku pełni również funkcję członka globalnej Rady Dyrektorów IAAPA. Adlivankin jest przekonana, że tworzenie doskonałych warunków pracy dla personelu przyczynia się do przekraczania oczekiwań gości, zwiększa ich zadowolenie i powtarzalność wizyt, a w rezultacie prowadzi do sukcesu finansowego.

W skład Rady Nadzorczej Momentum Leisure wchodzą także Jeroen Beckers (przewodniczący), Rory van 't Schip i Christian Gyasi.